Pozostałe

5 powodów, dlaczego warto uczyć się w szkole filmowej

Wiele osób marzy o tym, by zacząć działać w branży filmowej. Jednak zawsze pojawia się jedno podstawowe pytanie - jak? Warto zacząć po prostu od... edukacji. Dlaczego szkoła filmowa to dobry wybór na start? Dziś poznacie pięć najważniejszych powodów.

 1. Twoi wykładowcy to aktywni twórcy filmowi

  Na studiach często narzekamy na program nauczania i profesorów - że nudni, że na wykładach sama teoria i ciężko z nimi nawiązać kontakt. W szkole filmowej masz zajęcia z doświadczonymi operatorami, reżyserami, aktorami, specjalistami od dźwięku, oświetlenia... Z ludźmi, którzy znają się na rzeczy. Niejednokrotnie są to sławy kina znane w branży, w Polsce i zagranicą. Mogą pochwalić się konkretnymi osiągnięciami, a przede wszystkim sporo Cię nauczyć. Nie mówią przecież wytartych formułek - przeszli tę samą drogę, którą chcesz przejść Ty!

  Szkoła filmowa - wykładowcy

  Piotr Wojtowicz - zajęcia kierunku Operatorskiego w AMA Film Academy 
   
 2. Masz zajęcia praktyczne z profesjonalnym sprzętem

  Nieważne, czy chcesz stać przed czy za kamerą, montować filmy czy tworzyć do nich dźwięk - aby działać w branży musisz mieć praktyczne umiejętności w danej dziedzinie. A właśnie praktyka w szkole filmowej jest podstawą! To trochę inne podejście niż na klasycznych uczelniach, gdzie studenci nieraz czekają na studia magisterskie, żeby w końcu mieć jakieś praktyczne zadania. Tutaj masz je od pierwszego dnia! I nawet jeśli sam na początku nie dysponujesz sprzętem, który pozwoli Ci działać, w szkole pracujesz z nim na co dzień. A często nawet możesz go wypożyczyć do domu!

  Szkoła filmowa - sprzęt

  Montażownia w AMA Film Academy 

 3. Tworzysz portfolio na przyszłość

  Jeżeli podstawą jest praktyka, to nie masz wyboru - musisz tworzyć! Etiudy, własne prace i projekty zaliczeniowe. Bez tego szkoły filmowej nie skończysz. Być może będziesz narzekać w trakcie semestru na nawał zajęć. Jednak gdy już uzyskasz dyplom ukończenia szkoły, będziesz szczęśliwy, że masz już gotowe portfolio! Spełni ono rolę Twojej wizytówki, którą pochwalisz się w branży, wypuścisz w świat i... będziesz mógł tworzyć coraz lepiej.

  Czy warto iść do szkoły filmowej?

  Łukasz Lipiarz - zajęcia kaskaderskie kierunku Aktorstwo Filmowe w AMA Film Academy 

   
 4. Znasz ludzi, których warto znać

  Szkoła filmowa to miejsce, w którym poznajesz zarówno profesjonalnych filmowców jak i ludzi, tak jak Ty chcących tę pasję przekuć w swój zawód na całe życie. Każda z tych osób to cenny kontakt na przyszłość! Start w branży nie należy do łatwych. Dobrze zatem jest znać osoby, które mogą w przyszłości posłużyć radą czy wsparciem w kolejnych filmowych projektach czy nawet połączą z Tobą siły w stworzeniu filmowego dzieła.

  Szkoła filmowa - opinie

  Andrzej Chyra - zajęcia kierunku Aktorstwo Filmowe w AMA Film Academy 

 5. Łączysz przyjemne z pożytecznym

  Uczysz się tego, co sprawia Ci autentyczną radość! Spędzasz długie godziny nad swoją pasją. Nabywasz niezbędną wiedzę bez poczucia straty czasu. Po prostu z przyjemnością idziesz na kolejne zajęcia, bo wiesz, że będziesz się dobrze bawić, a każdy kolejny dzień przybliża Cię do upragnionego celu - zostania twórcą filmowym.

  Praca po szkole filmowej

  Zajęcia praktyczne - Kierunek Operatorski w AMA Film Academy 

   

Jeżeli nie przekonały Cię jeszcze te argumenty, możesz zajrzeć na stronę naszego partnera - AMA FILM ACADEMY w Krakowie. Sprawdź, na jakich kierunkach filmowych możesz się tam uczyć oraz kto z Twoich ulubionych twórców prowadzi zajęcia w AMA. Rekrutacja na rok akademicki 2017/2018 trwa do września.

Artykuł powstał we współpracy z AMA Film Academy