Ze świata filmu

Najlepsze horrory na Halloween

Dziś Halloween więc zafunduję Wam subiektywny przegląd najciekawszych horrorów. Nie będę wymieniał tutaj klasyków kina typu "The Shining" (Lśnienie) czy też superpopularnych filmów jak "Blair Witch Project" i pokrewnych. 

W moim zestawieniu znajdziecie filmy stworzone po 2000 roku, więc nie są to filmy pierwszej świeżości. Zakładam jednak, że części z nich nie widzieliście. Kilka filmów pewnie pominąłem. Kolejność nie jest do końca przypadkowa. Dopisujcie swoje typy!

Babadook

Depresyjny i klimatyczny film australijskiej produkcji. Osobom, które lubią krwiste horrory typu "grupka znajomych pojechała pod namioty", film raczej się nie spodoba. Jest to dobrze rozegrana psychologiczna opowieść. Polecam oglądać na dobrym sprzęcie audio. Do tej pory oglądając trailer mam ciary!

The Conjuring (Obecność)

Chyba jeden z najbardziej znanych horrorów ostatnich lat, który jakiś czas temu doczekał się drugiej części. Wierzcie lub nie, ale historia jest oparta na faktach, co dodatkowo nadaje dreszczyku całemu filmowi.

The Others (Inni)

Nie jest to typowy horror. Do końca tak naprawdę nie wiemy z czym bohaterowie mają do czynienia. Dopiero na końcu rozwiązuje się ta zagadka. Film tworzy niesamowity klimat - mam na myśli zarówno obraz, jak i grę aktorską.

Lights Out (Kiedy gasną światła)

Kolejny horror Jamesa Wana, co samo mówi za siebie. Najnowszy film w tym zestawieniu. Ciekawy pomysł na historię, choć przeszkadzać może trochę zbyt hollywoodzkie podejście. Część z Was być może oglądała już trailer - swego czasu był dosyć popularny w mediach społecznościowych.

The Fourth Kind (Czwarty stopień)

To jeden z ciekawszych horrorów pod względem historii, w której głównym bohaterem jest... sowa. Film nie zasługuje może na Oskara, ale na pewno wart jest obejrzenia. Co prawda, pod koniec trochę się rozczarowałem, ale nadal zaliczam ten film do jednych z bardziej udanych horrorów ostatnich lat.

Sinister 

Jeden z bardziej znanych horrorów ostatnich lat, którego drugą część widzowie mogli oglądać w poprzednim roku. Tajemnicza historia opowiadana jest z punktu widzenia ojca rodziny. Na pewno warty obejrzenia.

The Woman In Black (Kobieta w czerni)

Nie znajdziecie w tym filmie typowych dla horrorów screamerów - nagłych głośnych dźwięków czy innych horrorowych cliché. Akcja filmu toczy się dosyć powoli i miejscami może nawet znudzić, jednocześnie budując oczekiwanie i napięcie. Cały film tworzy mroczny klimat. Film doczekał się drugiej części - The Woman in Black 2: Angel of Death.

The Posession (Kronika opętania)

Filmowi moim zdaniem brakuje trochę do tych wyżej wymienionych, jednak jest to jeden z ciekawszych horrorów ostatnich lat.