fot. Dmytro Hurnytskiy / photoxpress.com
Pozostałe

Dorób sobie kieszonkowe filmując!

No... może z tymi groszami na zdjęciu to przesadziłem. Każdy kto hobbystycznie zajmuje się filmowaniem, a jest takich chyba większość, chciałby pewnie od czasu do czasu dorobić sobie na jakiś nowy sprzęt. Jak to zrobić? Startować w konkursach filmowych!

Nie chodzi mi tutaj o startowanie na różnych festiwalach. To akurat wyższa półka. Nie sądzę też aby ktoś kto hobbystycznie zajmuje się kręceniem wideo miałby tyle czasu, sprzętu i osób do pomocy, żeby wyprodukować pełną fabułę, która z powodzeniem mogłaby startować w festiwalach. Mam tutaj jednak na myśli konkursy filmowe organizowane przez różne firmy czy strony internetowe.

MillionYou.com

Chyba najpopularniejszym miejscem gdzie takie konkursy można spotkać jest MillionYou. Pamiętam start tego serwisu. Na początku nie było tam wiele konkursów, ale teraz odbywają się coraz częściej, a nagrody są niczego sobie. Czasem można zgarnąć nawet 10 tysięcy złotych. Konkursy są zróżnicowane tematycznie dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Sam startowałem tam kilka razy, ale niestety nie udało mi się niczego wygrać :)

Więcej konkursów można znaleźć na aktualnekonkursy.pl i kreatywne.pl

A więc do dzieła!