Ze świata filmu

Emmy 2013 rozdane!

Nazywane telewizyjnymi Oskarami, rozdanie nagród Emmy odbyło się 22 września w Los Angeles. Najlepszym serialem dramatycznym uznano "Breaking Bad", a w kategorii serialu komediowego ponownie triumfował "Modern Family" ("Współczesna rodzina"). Najlepszym miniserialem uznano "Behind the Candelabra" ("Wielki Liberace").

"Breaking bad" nominowany był już wcześniej, ale najwyższą nagrodę udało się mu zdobyć dopiero w tym roku. Wiele osób oczekiwało jednak, że serial zdobędzie więcej nagród, na przykład za najlepszego aktora pierwszoplanowego. Dla tych, którzy serialu nie śledzą, jest to historia nauczyciela chemii, który gdy dowiaduje się, ze ma raka, postanawia zacząć produkować metamfetaminę. Wszystko po to by zapewnić w przyszłości byt swojej rodzinie.

Po raz czwarty za najlepszy serial komediowy uznano "Modern Family". Nie jest to dla mnie zaskoczenie. Na dzień dzisiejszy nie widzę innego, który mógłby z nim konkurować. Pewnie to kwestia gustu, ale po prostu inne seriale komediowe jak dla mnie są średnie.

Największym przegranym jest chyba serial polityczny "House of Cards" z Kevinem Spacey. Ciągle na fali, wielokrotnie ogłaszany był faworytem nagród Emmy. I być może to go zgubiło. Wiele osób do nagrody typowało również popularny serial "American Horror Story".

Jeff Daniels z serialu "Newsroom" otrzymał nagrodę za najlepszego aktora. Za najlepszą aktorkę uznano Claire Danes z "Homeland", grającą agentkę CIA. Co ciekawe, ta sama aktorka znalazła się w niechlubnym rankingu najbardziej irytujących postaci serialowych w portalu natemat.pl. Z niecierpliwością czekam na trzeci sezon Homeland (już pod koniec września).

Nagrodę otrzymał również serial "Behind the Candelabra" ("Wielki Liberace"). Rolę tytułową gra w nim Michael Douglas, a na ekranie towarzyszy mu Matt Damon.

Pełną listę zwycięzców znajdziesz na filmwebie.