fot. Maxim Kazmin / photoxpress.com
Pozostałe

Darmoszki! Czyli darmowe dodatki dla twojego wideo

Internet ma tą siłę, że pozwala ludziom dzielić się z innymi. Niektóre rzeczy są płatne, niektóre na szczęście nie. Dzisiaj podrzucę kilka linków z dodatkami do wideo, które warto mieć. Jeśli nie teraz, to może akurat kiedyś Ci się przydadzą.

Gorilla Grain


Jednym z elementów tzw. film look-u jest ziarno (i nie chodzi szum jaki znamy z wysokich wartości ISO). Jest wiele produktów do kupienia, które imitują ziarno z taśmy filmowej. Gorilla Grain to jeden z nich. Twórcy byli tak mili, że udostępnili darmową próbkę swojego produktu - 35mm Film Grain. Aby go ściągnąć kliknij tutaj. Na stronie będziesz musiał jeszcze wpisać imię i email (po prawej stronie) i gotowe! Aby prawidłowo użyć efektu, wystarczy przenieść plik do swojego programu i nałożyć na wyższej warstwie z opcją pokrycia "screen". W paczce dostaniesz jeszcze 3 pliki "film burns".

Film Burns od Digital Cinema Foundry

"Film Burns" to takie hmmm… przebyłski światała? Na pewno je nie raz widziałeś, ale byś może nie wiedziałeś, że właśnie tak się nazywają. Wyglądają bardzo efektownie i pomagają nadać smaczek twojemu filmowi. DigitalCinemaFoundry.com udostępniło 4 takie efekty. Niestety tylko w rozdzielczości 1280x720. Ale warto ściągnąć, stąd.

Nakładki z Aspect Ratio od Cineblur

Mogą się przydać gdy chcemy dodać "paski" do naszej produkcji. W paczce są różne rozmiary, np. 2.35:1 czy 2.75:1. Kliknij tutaj aby ściągnąć paczkę.

Plugin: Pan and Zoom

Ciekawy i czasem przydatny plugin, który automatyzuje nieco pracę z ujęciem. Jak nazwa wskazuje, pozwala na przesuwanie i przybliżanie ujęcia. Kliknij tu aby pobrać. Żeby plugin działał poprawnie, musisz najpierw zainstalować FxFactory (na stronie jest link). Plugin działa na FCP, Premiere Pro i After Effects.

Color Presets dla After Effects

Serwis AE Tuts od czasu do czasu wypuszcza jakieś darmowe dodatki. Tym razem udostępnił 20 gotowych presetów o nazwie "Cinematic Color Presets". Niektóre z nich są naprawdę fajne. Możesz je pobrać stąd.

CoreMelt Free

Ciekawy zestaw wielu darmowych pluginów do After Effects. Większość jest raczej nie przydatna, ale znajdzie się kilka pluginów, które mogą się przydać, np. Old TV, Analog Glitch, Video Screens 2Way, Blowout, Advanced Vignette (przydatne, choć są lepsze pluginy do tego), Luma S Curve czy Exposure Flash. Pobierz je tutaj.