Pozostałe

Kanały na YouTube, które powinieneś śledzić

YouTube to kopalnia wiedzy na wiele tematów. W tym artykule podsunę kilka kanałów o kręceniu filmów, które powinieneś zasubskrybować. Niestety, polskich kanałów na ten temat jest bardzo mało, dlatego wybiorę anglojęzyczne propozycje.

1. Film Riot

Jeden z najbardziej znanych internetowych show o kręceniu filmów. Ryan O'Connely opowiada o technikach kręcenia wideo i efektach specjalnych. Mówi też o rozwiązaniach DIY oraz odpowiada na pytania internatów.

2. Philip Bloom

Kanał brytyjskiego filmowca Philipa Blooma. Wideo nie pojawiają się zbyt często, ale jeśli są, to są bardzo wartościowe. Znajdziesz tu głównie recenzje sprzętu z wyższej półki oraz filmy stworzone przez Philipa Blooma.

3. Neumann Films

Na tym kanale znajdziesz filmiki na temat tego jak kręci się w małej grupie. Oprócz porównań, recenzji i tego jak kręcić filmy, zobaczysz też produkcje autorów. Ich bliźniaczy kanał to Dod3032, który też polecam.

4. Indy Mogul

Autorzy filmików poruszają wiele kwestii związanych z kręceniem wideo. Duża cześć poświęcona jest rozwiązaniom DIY oraz efektom specjalnym - nie tylko tym komputerowym.