Quentin Tarantino podczas kręcenia Bękartów Wojny
Ze świata filmu

Master Dizaster czyli Quentin Tarantino

To jeden z moich ulubionych reżyserów. Na planie perfekcyjny, w życiu totalny wariat. Jedni jego filmy uwielbiają, inni mieszają je z błotem.

Jego filmy nie wszystkim mogą się podobać. Są mocno przerysowane, z dużą dawką przemocy i tryskającej wszędzie krwi. Każdy z Was pewnie zna lub chociaż słyszał o takich filmach jak Pulp Fiction, Kill Bill czy Inglorious Basterds (Bękarty Wojny). Osobiście ten ostatni uważam za jego najlepszy film.

Co ciekawe Quentin Tarantino nie skończył szkoły filmowej. Tarantino nie tylko jest reżyserem, ale również scenopisarzem. Właściwie najpierw pisał scenariusze, a dopiero potem zaczął reżyserować swoje pomysły. Dwa pierwsze scenariusze sprzedał. Pierwszy Oliverowi Stoneowi, a drugi Tony'emu Scottowi. Tym samym zebrał pieniadze na swój pierwszy film - Wściekłe Psy, który okazał się sporym sukcesem i otworzył mu drogę do świata Hollywood.

To co się rzuca w jego filmach to ciekawe i często długie dialogi. Zauważyłem, że lubi kręcić długie sceny - jak choćby rozmowa w samochodzie w filmie Pulp Fiction. I oczywiście duża dawka przemocy i krwi. Podczas telewizyjnego wywiadu na żywo dziennikarka zarzuciła Tarantino zbyt dużą przemoc w filmie Kill Bill. Reżyser odpowiedział "Pewnie, że Kill Bill jest brutalnym filmem. Ale to film Tarantino. Gdy idziesz na koncert Metalliki nie oczekują żeby ściszyli muzykę".

Reżyser dosyć często pokazuje się w swoich własnych filmach, np. Django czy Grindhouse: Dead Proof. Warto dodać, że Tarantino współpracował z Andrzejem Sekułą, polskim reżyserem i operatorem filmowym. Sekuła odpowiadał za zdjęcia we Wściekłych Psach i Pulp Fiction.

Tarantino ma na swoim koncie m.in. Oscara i Złote Globy za scenariusze do Django i Pulp Fiction, Złotą Palmę za film Pulp Fiction oraz wiele nominacji na wielu festiwalach.