fot. itsallgood / photoxpress.com
Pozostałe

Pierwszy wpis!

Dzień dobry! Właśnie rozpoczynam przygodę z pisaniem bloga poświęconego tematyce filmowania i kina. Mam nadzieję, że będziesz wpadać tu od czasu do czasu.

Zacznę od przedstawienia się. Mam na imię Damian, kręceniem wideo zajmuje się raczej hobbystycznie, choć zdarzało mi się nieraz pracować komercyjnie. Nie jestem profesjonalistą i nie pracuję w tym zawodzie. Ciągle się w tym kierunku uczę, a blog będzie dobrą okazją abyśmy razem mogli rozwijać się w tym kierunku. Moje doświadczenie to głównie reportaż i programy promocyjne. Na blogu będę poruszał jednak wiele zagadnień dotyczących filmów fabularnych czy kina światowego.

Co tu będzie?

Najbardziej chciałbym skupić się na warsztacie filmowca. Pisać będę głównie o zasadach sztuki operatorskiej, informacjach na temat produkcji, montażu itd. Na pewno pojawią się wpisy na temat sprzętu czy oprogramowania. Będą też fragmenty wywiadów ze znanymi osobami ze świata filmu i linki do ciekawych wideo, na które co jakiś czas trafiam buszując po internecie. Z tego względu, że od pewnego czasu kręcę wideo aparatem cyfrowym, duża część bloga będzie poświęcona właśnie DSLR-om.

Jeśli masz jakieś uwagi, pytania, pomysły, pisz śmiało na maila lub w komentarzach. Do zobaczenia!