Sprzęt

Pierwsze wrażenia - Feiyu Tech Summon+

Feiyu Tech Summon+ to ciekawe urządzenie - gimbal z kamerką, która kręci w 4K. Parę dni temu otrzymałem go do testów od firmy FoxFoto i dzisiaj opowiem Wam o moich pierwszych wrażeniach z testowania sprzętu.

W zestawie znajduje się samo urządzenie, akumulator oraz kabel USB. Feiyu Tech Summon+ jest dosyć małe, bo ma niecałe 30 cm wysokości. Jest też bardzo lekkie i nie obciąża ręki przy dłuższym używaniu. Summon+ wyposażony jest wejście na microSD, microUSB (jedno do ładowania akumulatora, a drugie do zgrywania filmów i zdjęć) oraz miniHDMI. To, co spodobało mi się na pierwszy rzut oka, to ładny design i prostota wykonania. Mamy tutaj łącznie 3 przyciski oraz joystick, którym kierujemy ruchem kamerki. Tym samym przyciskiem możemy wejść do menu lub ustawić inny tryb pracy stabilizatora. Tutaj polecam zapoznać się z instrukcją, bo sam zdziwiłem się, że urządzenie raz działa tak, a drugi raz inaczej. Możemy ustawić na przykład, by kamera podążała za ruchem operatora (i ta opcja jest dla mnie najwygodniejsza), możemy również kierować kamerą poprzez joystick oraz zablokować ustawienie kamery.

Sama praca stabilizatora jest przyjemna, chociaż potrzebne jest trochę praktyki, by ujęcia były precyzyjne (szczególnie, jeśli operujemy joystickiem). Jakość obrazu jest wystarczająca do zastosowań półprofesjonalnych. Nie jest to może jakość wideo z nowszych GoPro, ale przypuszczam, że zdecydowanej większości potencjalnych użytkowników taka jakość wystarczy. Kamera gorzej radzi sobie w słabszym świetle, ale warto zaznaczyć, że może nagrywać również w 4K. Po downscalingu do Full HD takie nagranie wygląda całkiem przyzwoicie.

Feiyu Tech Summon+ najchętniej kupią osoby, które cenią sobie mobilność i stabilizację obrazu, a więc osoby, które np. podróżują czy uprawiają sporty ekstremalne. Świetnie sprawdzi się również dla osób, które kręcą vlogi na YouTube. Szczególnie dlatego, że można ustawić szerokość kąta widzenia (szeroki, średni i wąski) więc nie musimy mieć tylko ujęć szerokokątnych.

W Polsce ceny takiego urządzenia zaczynają się od 1699 zł.

To pierwsze wrażenie z użytkowania Feiyu Tech Summon+. Więcej, bardziej technicznych rzeczy oraz próbki nagrań zamieszczę w kolejnym artykule, gdy spedzę trochę więcej czasu z urządzeniem.