Ze świata filmu

Ciekawostki filmowe #2

W drugim wpisie z cyklu Ciekawostki filmowe, będzie o Foreście Gumpie, Studiu Pixar, Breaking Bad i głosie T-Rexa z filmu Jurrasic Park.

Kto mógł być Forestem Gumpem?

W rolę Foresta Gumpa, w filmie o tym samym tytule, mógł się wcielić John Travolta, Chevy Chase lub Bill Murray. Tom Hanks, który ostatecznie zagrał postać Foresta, wyczuwając dobrze zapowiadający się film, zrezygnował z normalnego honorarium za rolę i związał się umową, według której miał otrzymać część zysków z filmów. Zarobił wtedy aż 40 mln dolarów.

Studio Pixar

Właścicielem studia Pixar, znanego z filmów animowanych, był nie kto inny jak Steve Jobs, założyciel i wieloletni szef firmy Apple. W 1995 roku ze studia Pixar na ekrany kin wszedł pierwszy w pełni animowany komputerowo film - Toy Story. Wcześniej Jobs odkupił studio od Georga Lucasa.

Pamiątki po Breaking Bad

Po zakończeniu ostatniego sezonu Breaking Bad, dwaj główni aktorzy - Brian Cranston i Aaron Paul - postanowili zrobić sobie tatuaże. Obaj na palcach mają wytatuowane “Br Ba”, czyli symbole z czołówki serialu.

Arrrrr!

Głos dinozaura T-Rexa w filmie Jurassic Park jest stworzony z wielu dźwięków. To często używana technika, mająca na celu stworzenie dźwięków, których w rzeczywistości nie da się odtworzyć (dinozaury przecież wymarły). Ryk T-Rexa był stworzony m.in. z ryku tyrysa, aligatora oraz małego słonia.