fot. jonnyelwyn.co.uk
Pozostałe

Avid za darmo! Będzie okrojona wersja

Jeden z najbardziej profesjonalnych programów do montażu będzie miał swoją darmową, okrojoną wersję. Avid Media Composer | First będzie dostępny w tym roku, ale producent jeszcze nie określił konkretnej daty.

Jeszcze nie wiadomo dokładnie jakich funkcji będzie pozbawiony darmowy, ale wygląda na to, że darmowa wersja w zupełności wystarczy by zmontować profesjonalny film. Producent oprogramowania mówi, że tym ruchem chce dać możliwość osobom uczącym się montażu. Gdy w przyszłości będą pracować profesjonalnie nie będzie problemu z aktualizacją oprogramowania do pełnej wersji Avida.

Producent reklamuje, że każdy filmów z nominowanych do Oskarów 2015 w kategorii najlepsze zdjęcia oraz najlepszy montaż korzystał właśnie z oprogramowania Avid. Również 99% najpopularniejszych telewizji w USA korzysta właśnie z Avid Media Composer | First.

Choć używam Adobe Premiere i całkiem dobrze mi się w nim pracuje, to czekam na tak zachwalanego Avida. Mam tylko, że równolegle to wersji Windows wyjdzie również wersja na Mac OS. Wtedy na pewno zrobię krótką recenzję.

Jeśli chcesz być poinformowany o dacie udostępnienia damorwego Avida, możesz zapisać się na tej stronie.